Dekoratif Pleksi Ürünlerin İmalatı Nasıl Yapılır?

0
113
Dekoratif Pleksi Ürünlerin İmalatı Nasıl Yapılır?
Dekoratif Pleksi Ürünlerin İmalatı Nasıl Yapılır?

Çeşitli ürünlerin imalatında son yıllarda en fazla kullanılan malzeme pleksiglas ürünler olmaktadır. Farklı sektörlerin farklı alanlarında ham madde olarak kullanılmaktadır. Piyasada mika olarak bilinen pleksi ürünler, yumuşak, hafif ve dayanıklı cam görünümlü ürünlerdir. Firmamız uzun yıllardır tüm alanlar için çeşitli dekoratif ürünler üretimi yapmaktadır. Sektördeki yerimizi kaliteli ürünlerimiz ve sağlam çalışma ekibimiz ile sağlamaktayız.

Pleksiglas Avantajları

Birçok iş alanlarında kullanılan cam ürünler nedeniyle çeşitli yaralanma olayları yaşanmaktadır. Pleksiglas ürünler, cam ürünlere göre daha dayanıklı ve kesici özelliği olmayan ürünlerdir. Kırılma ihtimali daha düşüktür ve yaralanma olaylarına fazla rastlanılmamaktadır. Cam ürünlere göre daha hafif olduğu için, taşınması ve şekillendirilmesi daha kolaydır. Cam ürünleri gibi ışığı geçirme özelliği bulunduğundan, aydınlatma sistemlerinin kullanıldığı birçok alanda kullanılmaktadır. Pleksiglas ürünlerin kullanım alanları geniş ve popüler olmasına rağmen oldukça ekonomiktir.

Kullanım Alanları

Pleksi ürünler daha çok mobilya ve dekorasyon sektöründe yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Kullanım alanları dekorasyon ve mobilya alanları ile sınırlı değil birçok alanda rahatlıkla kullanılmaktadır. son yıllarda en fazla stand ve teşhir ürünlerinde kullanılmaya başlamıştır. İş yerlerinde, masa, sehpa ve iç dekorasyon işlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Turizm sektöründe otel işletmelerinin birçok ürünü, gıda sektöründe kullanılan araçlar sağlıklı bir şekilde kullanılmaktadır. Pleksiglases.com sitemizde, imalatını yaptığımız tüm ürünlerin yapılış ve kullanımlarını müşterilerimize göstermekteyiz. Pleksi kesim işlemlerinde lazer kesim yöntemini kullanarak ürünlere, eğim, büküm, şişirme, bombeleme ve şekillendirme işlemlerini en iyi şekilde yapmaktayız. Kolay işlenebilir özelliği nedeniyle şekil vermek kolay olmakta ve çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir.

Dayanıklı Ürünler

Son yıllarda camın kullanıldığı birçok alanda cam yerine kullanılmaya başlayan pleksi ürün çeşitleri, en fazla 2.5mm kalınlığında dayanıklılık oranı yüksek şekilde üretilmektedir. Opak, şeffaf, floresan renk seçeneklerinde üretilmekte ve ürün tasarımlarında farklı renklerde kullanılarak, kullanım alanı genişlemektedir. Kırılganlık oranı düşük olduğu için kullanım alanlarında yaralanma olayları olmamaktadır. Esneme oranları yüksek olduğu için, çeşitli darbelerde kolay kolay kırılmamakta ve kırıldığında da cam gibi dağılmamaktadır. Kolay şekillendirilebilen ürünler olduğu için, kullanım alanları sürekli genişlemektedir.