Eğitimlerde Pleksi Deney Tüplerinin Yaygınlaşması

0
47
Eğitimlerde Pleksi Deney Tüplerinin Yaygınlaşması
Eğitimlerde Pleksi Deney Tüplerinin Yaygınlaşması

Okullarda ve eğitim kurumlarında kullanılan deney tüpleri, fen bilgisi ve kimya derslerinin temelini oluşturuyor. Öğrencilerin çok daha detaylı ve görsel bir şekilde öğrenmesine yardımcı olan bu ürünler, eskiden camdan üretilmekteydi.

Her seferinde yeni bir tüpün tedarik edilmesi oldukça maliyetli olmaya başladığı için cam yerine geçebilecek ürünler arasındaki pleksiden, deney tüplerinin üretimi sağlanmaya başlandı. Pleksi deney tüpleri hem kendisi hem de yuvaları, özel malzemelerden üretilerek satılmaktadır.

Tüplerin Kullanım Alanları

Sadece ince uzun deney tüpleri ve yuvaları değil, aynı zamanda beher formunda da ürünlerin pleksiden üretildiği biliniyor. Böylece öğrencilerin öğrenme süreci sekteye uğramadan devam edebiliyor. Bazı organizasyon şirketleri, özel günlerde dağıtmak üzere paketlenen nikah şekeri ürünlerini de bu deney tüpü ürünlerinin içerisinde sunarak farklılık yaratıyor.

Camdan ayrılamayacak görüntüsü sayesinde üzerindeki mantar kapaklarıyla, hem görsel hem de doku olarak bir deney ortamı yaratıyor. Evlerdeyse baharatlık olarak kullanılabilen bu ürünler, farklı alanlarda çeşitlenerek projelerle günlük hayata adapte edilmeye devam ediliyor.