Hakkımızda

İmalat Sektöründe Biz

Uzun yıllardır farklı sektörlerin farklı alanları için pleksi ürün imalatlarımızı geliştirerek sürdürmekteyiz. Firmamız vizyon olarak tüm sektörler için en kaliteli ürünleri en iyi şekilde üreterek, sektörel başarı elde etmek ve müşteri memnuniyetini artırmayı hedeflemiştir. Yılların vermiş olduğu bilgi birikimi, teknolojik aletlerin kullanılması, başarılı yönetim ve çalışma kadrosu ile firmamız sürekli olarak gelişmekte ve büyümektedir. Tüm çalışmalarını, resmi sitesi olan, Pleksiglases.com web sayfasında yayınlamaktadır.

Neden Pleksiglases.com ?

Pleksi dayanıklı ve kolay şekillendirilebilen, opak, şeffaf veya floresan renklerde olan plastik malzemelerdir. Pleksiglas ürünler cam özelliğine sahiptir ve cam gibi şeffaf olduğu için, ışığı geçirme özelliği bulunmaktadır. Cam gibi kırılganlık özelliği olmayan, ürünler, kullanım alanlarında yaşanan çeşitli kaza durumlarında yaralanma olaylarına neden olmamaktadır. Hafif ürün olması nedeniyle büyük parçalarının bile taşınması oldukça kolaydır. Yumuşak olması özelliği ile kesimi kolay, şekillendirilmesi kolaydır. Kullanım alanının geniş olmasına ve taleplerin sürekli artmasına rağmen en ekonomik ürünler arasında yer almaktadır.

Pleksiglases.com Hizmet Alanları

Firmamız tüm imalatlarında kullandığı ürünlerin, pleksi kesim işlemlerinde, elektronik cihazları kullanarak, istenilen şekillerde kesimler, bükümler, eğme ve şişirme, bombeleme işlemlerini kalite standartların en uygun şekilde yapmaktadır. Pleksi ürünlerin kullanım alanları, sektörel alanlar ve endüstriyel alanlar olarak ayrılmaktadır. Sektörel olarak, medikal, sağlık sektörünün çeşitli alanlarında ve kuvez camlarının yapımında, gıda sektöründe, dekorasyon ve iç mimarlık sektöründe, merdiven tırabzanların da, stant üniteleri ve teşhir elemanlarında, promosyon ürünlerinde, aydınlatma gereçlerinde, vitrin stantlarında, mobilya sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır.

Endüstriyel Sektörde Pleksiglases.com

Gün geçtikçe kullanım alanı daha da artan pleksi ürünler genellikle 1.5mm ile 2.5mm kalınlığında üretilmektedir. Dayanıklılık oranı yüksek olan bu ürünler, endüstriyel alanda, cihaz ve araçların gösterge panolarında, sıvı aktarım ünitelerinde, ölçüm cihazlarının yapılmasında, tıbbi ve sıhhi donanımların yapılmasında, stoklamak amacıyla gıda sektöründe, ilaç ve kimya laboratuvarlarında kullanılan çeşitli aletlerin üretilmesinde kullanılmaktadır. Pleksi ürünler, dayanıklıdır ve kırılma ihtimalleri düşüktür. Hafif olmaları nedeniyle taşınmaları oldukça kolaydır. Yüksek ısı kullanılan alanlarda kullanılması uygun değildir. Yüksek ısıya maruz kaldıklarında şekil değişikliği oluşabilmektedir.