İşletmenizde Yiyeceklerinizi Pleksi Kapaklarla Koruyun

0
50
İşletmenizde Yiyeceklerinizi Pleksi Kapaklarla Koruyun
İşletmenizde Yiyeceklerinizi Pleksi Kapaklarla Koruyun

Pleksi ürünler, parlak ve cam görüntüsüyle pek çok sektörde tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Cam gibi şeffaf görüntüsü aynı zamanda camdan çok daha sağlam olması ve kırılmaması, özellikle yiyecek içecek sektörlerinde pleksi kapak tercihini artırmıştır. Pek çok otelde ve yerel işletmelerde, yiyeceklerin üzeri pleksi kapaklarla kapatılarak kolayca korumaya alınabilmektedir. Yiyeceklerin sineklere maruz kalmaması, tazeliğini kaybetmemesi de yine pleksi ürünlerle çok kolay sağlanabilmektedir.

Model Çeşitliliği ve Kullanım Alanları

Oval, yuvarlak, kare, dikdörtgen gibi farklı kesimlerle üretilebilen bu kapaklar, alt kısımlarında bir tabana bağımsız olarak kullanılmaktadır. Tepesinde bulunan kulp sayesinde kolayca açılması sağlanarak, ergonomik bir kullanım sağlar. Kuruyemişçilerde, otellerin büfelerinde sıkça karşılaştığımız ürünler arasındaki pleksiler, üzerinde işlemeli ve sade olarak da üretilebiliyor.

Genellikle şeffaf rengi tercih edilse de diğer renklere de bariz bir ilgi bulunuyor. Kulp kısmı bazı modellerde metal olarak üretilirken bazı modellerde pleksinin uzantısı olarak da modellenebiliyor. Yarım ay kapak şeklinde, yiyeceklerin üzerine menteşeli şekilde de yerleştirilebilen modeller bulunuyor.