Pleksi Kullanan Kişi ve Firma Sayısı Gittikçe Artıyor

0
86
Pleksi Kullanan Kişi ve Firma Sayısı Gittikçe Artıyor
Pleksi Kullanan Kişi ve Firma Sayısı Gittikçe Artıyor

Pleksi renkli ve renksiz çeşitleri bulunan plastik camdır. Yapısı gereği çok kolay delinebilir, işlenebilir ve kesilebilir. Camdan daha dayanaklıdır. Cama göre daha hafif bir yapısı vardır.

Pleksinin kullanım alanlarını şu şekilde sıralamak mümkündür; Levha, tabela, tekne, yat aksesuarı ve dekorasyonu, ev mobilyaları, ofis mobilyaları, özel hediyeler, kutu. Kutu kapakları, kutu levhalar, yatak başları, takılar, endüstriye dayalı alanlar. Mutfak ve banyo aksesuar ve ürünleri, aydınlatma elemanlarında, avize ve çalışma masası lambası, antika teşhir ürünleri ve tüm özel tasarımlarda kullanılmaktadır. Pleksi, sorun çıkarmamasından ve dayanıklı olmasından dolayı çok fazla talep edilmektedir.

Neden Pleksi?

Pleksinin özellikleri çok fazladır. En belirgin özelliği ışık geçirgenliği olmasıdır. Yüksek darbelere karşı dayanıklıdır. Darbelere karşı dayanıklılığı cama oranla 6 kat daha fazladır. Isı geçirgenliği camdan %20 oranla daha fazla olmaktadır. İstenilen forma sokulabilir. Gerekli ısı verildiği zaman istenilen şekli alabilir. İklim şartlarına karşı daha dayanıklıdır. Kırılma sorunu olmadığı için yaralanma gibi problemi olmaz. İstenilen ortamda rahatlıkla kullanılabilir.