Pleksi Laboratuvar Cihazlarında Kullanımın Yükselişi

0
42
Pleksi Laboratuvar Cihazlarında Kullanımın Yükselişi
Pleksi Laboratuvar Cihazlarında Kullanımın Yükselişi

Günümüzde pek çok alanda kullanımıyla birlikte yaygınlaşmaya ve bilinmeye başlayan malzeme pleksi, laboratuvar cihazlarında ve numunelerinde de önemli bir rol oynuyor. Artan deney tüpleri ve cihaz ihtiyacının karşılanması için cam benzeri bir malzeme olan pleksiden yardım alınması son derece önemli. Yüzeyine verilen ışığı yayarak parlaklık kazandıran ürün, pleksi laboratuvar cihazları içerisinde de son derece popüler olmuş durumda.

Deney Tüpleri ve Beherler

İnce ve yuvalı deney tüplerinde, dibi olan deney tüplerinde, ml ve gr ölçeklerine sahip şekilde üretilen modelleri de mevcut. Bunların yanında beher adı verilen büyük, ml ölçeğine sahip ürünlerin de pleksi malzemelerden üretildiği biliniyor. Her bir deney tüpünün ve laboratuvar cihazının yuvası da yine pleksi malzemelerden üretilerek satılıyor.

Günümüzde en kullanışlı malzemeler arasında gösterilen pleksi, dayanıklı olmasıyla da sürekli kırılan deney tüplerinin yerini almaya başladı. Yüzeyinin kolay temizlenmesinin yanında kolay kırılmaması da dikkatleri üzerine çekmesini sağlıyor. Günlük hayatımızda da pek çok farklı şekilde karşımıza çıkan pleksi, artık deney tüplerinde de yerini almış görünüyor.