Pleksi Uv Baskılarının Reklamcılık Alanında Kullanımı Artıyor

0
92
Pleksi Uv Baskılarının Reklamcılık Alanında Kullanımı Artıyor
Pleksi Uv Baskılarının Reklamcılık Alanında Kullanımı Artıyor

Pleksi kolay şekil alabilen bir malzeme olduğu için pek çok alanda kullanılıyor. Ancak pleksi üzerine yapılan eski usul baskılar zahmetli olduğu için son yıllarda pleksi üzerine ultraviyole ışınları kullanılarak baskı yapılıyor. Bu baskı yükünün kolaylaşması yanı sıra kaliteli ürünlerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Pleksi uv baskı ise en çok reklamcılık alanında kullanılıyor ve bu alandaki kullanım her geçen gün artış gösteriyor. Reklam tabelaları ultraviyole ışınları kullanılarak pleksi malzeme üzerine basılabiliyor. Yapılan baskının kuruması için zamana ihtiyaç olmadığı için tabelalar kısa sürede kullanıma hazır hale getirilebiliyor.

Ayrıca pleksiler yüksek ücrete sahip olmadığı için kişiler reklam maliyetlerini düşürebiliyorlar. Ayrıca reklam yapmak için kullanılan pleksi promosyon ürünlerinde de uv baskı ile kaliteli baskılar yapılabiliyor.

Hediyelik Eşyalar İçin Pleksi Uv Baskıları

Pleksi uv baskılar reklam tabelaları ve reklam ürünleri dışında hediyelik eşyaların hazırlanmasında da kullanılabiliyor. Yapılan baskı renkleri güneş ışınlarına karşın dayanıklı olduğu renk kaybı olmadan kullanılabiliyorlar. Kırılma olasılığı da düşük olan pleksiler üzerine uv baskılar yapılarak birbirinden güzel hediyelik eşyalar yapılabiliyor.