Pleksiglas Kullanımı Yaygın Şekilde Tercih Edilir Hale Geldi

0
77
Pleksiglas Kullanımı Yaygın Şekilde Tercih Edilir Hale Geldi
Pleksiglas Kullanımı Yaygın Şekilde Tercih Edilir Hale Geldi

Saydam ve yarı saydam olabilen pleksiglas diğer bir adı ile pleksi özellik ile cama göre daha dayanıklı ve korunaklı olduğu için tercih edilir. Plastik bir ürün olduğu halde diğer plastiklere göre dayanıklılığı daha fazla olup farklı coğrafi koşullarda da iç ya da dış alanlarda rahatlık ile kullanılabilir.

Pleksiglas Özellikleri

400 derece sıcaklıkta yanabilen bu malzemenin yüzeyi sert olur. Camdaki kırılma tarzı olayların yaşanmasından dolayı tehlikeye yol açmaz. Cam ile kıyaslandığında ısı ve sesi % 20 daha az iletir ve cama oran ile daha dayanıklıdır. Kenarlarının keskin olmaması yanı sıra camın ağırlığının da yarısı şeklindedir. Yüzey kısmının sert olmasından dolayı zımpara ile çizilebilir. Kimyasal maddelere karşı da hava şartlarına karşı da dayanıklılığı mevcuttur. Temizliği ise yumuşak bir bez yardımı kolaylık ile gerçekleşir.

Pleksiglas Kullanım Alanları

İnsan hayatının pek çok yerinde görülebilecek bu ürünün kullanım alanları da oldukça geniştir. Gıda sektöründen başlanarak mobilya sektörü, otel, aydınlatma sistemleri, fuar alanları, dekorasyon, promosyon ürünleri, hediyelik eşyalar ve merdiven trabzanları gibi birbirinden farklı sektör ve alanlarda kullanılır.